Препарат від малярії, який приймає Трамп, підвищує ризик смерті від коронавірусу — вчені

23.05.2020 22:11
shadow

REUTERS / Diego Vara

Об этом сообщает Устинов троллит

Ефективність гідроксихлорохіну при лікуванні коронавірусу не доведена

REUTERS / Diego Vara


Прийом пацієнтами з COVID-19 протималярійного препарату гідроксихлорохін, широко розрекламованого президентом США Дональдом Трампом для лікування коронавірусу, підвищує ризик смерті.

До такого висновку дійшли вчені, які проаналізували статистику лікування гідроксихлорохіном і хлорохіном більш ніж 96 тисяч пацієнтів в 671 лікарні по всьому світу, повідомляє The Guardian.

Відомо, що препарат може викликати порушення серцево-судинної системи, але багато хто стверджує, що препарат безпечний при тривалому застосуванні при лікуванні малярії.

Згідно з результатами аналізу, рівень смертності в групах, які приймали гідроксихлорохін або хлорохін, був вище, ніж у контрольній групі. Кожен шостий пацієнт, який приймав один з цих препаратів, помер. При прийомі хлорохіна/гідроксихлорохіна разом з антибіотиками показник смертності виявився ще вище.

Автори дослідження закликали не використовувати ці препарати для лікування коронавірусу, поки не будуть отримані результати клінічних випробувань для підтвердження безпеки і ефективності для пацієнтів з COVID-19.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп заявив, що приймає гідроксихлорохін як профілактичний засіб проти коронавірусу.

Пізніше в Білому домі заявили, що він має намір припинити приймати препарат найближчим часом.

Крім того, Трамп заявляв, що Управління з нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) схвалило використання протималярійного препарату для лікування пацієнтів з коронавірусом.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/priyom-gidroksihlorohinu-viyavivsya-nebezpechnim-ostanni-novini-50089876.html”